dec
Kerst in Apeldoorn-Zuid
De foto's worden geladen.. Sinds een jaar of vier woon ik samen met mijn vriend in een flat in Apeldoorn-Zuid. Wij hadden toen we deze woning op het oog hadden, aanvankelijk wat twijfels. Is Zuid een leuke buurt? Wil je daar wonen? Wij hebben besloten dat wij Zuid gezellig vinden en hier willen wonen. Het is een wijk waar mensen elkaar nog gedag zeggen. Een wijk waar het ons-kent-ons gevoel nog sterk aanwezig is. Ga, als je niet in zuid woont, een keer naar de braderie op Hart van Zuid. Je zal je ogen uitkijken. De kleurrijkheid van deze wijk is onvoorstelbaar. Sjieke mensen uit de tegenwoordig nieuwe dure huisjes langs de Aluminiumweg, blanke hoogblonde vrouwen met panterleggings uit het rode daken dorp, tot Turken en Surinamers die rondom het plein wonen. Het is gezellig, het is volks, het is warm hier in Zuid.
Totdat… Sinterklaas het land uit is. Dat is de periode dat ik het minder leuk vind om in Zuid te wonen. De herten komen uit de schuur, de neonverlichting wordt ontdaan van stof, de kermis kan beginnen. Waar subtiele kerstverlichting mij nog wel kan vertederen, vind ik dit vaak buitenproportioneel. Hele dorpen ontstaan in voortuinen. Knipperende `merry christmas` letters slaan me om de oren. Dan heb ik het nog niet eens over skihellingen vanaf voorgevels en schaatsbaandjes op balkonnen. Allemaal van neon. Wal-ge-lijk als je het mij vraagt.
Maar goed, niemand vraagt het mij, en ach als die mensen drie weken per jaar uit willen pakken en de blits in de wijk willen zijn, wie ben ik dan om te oordelen? Als ik het lelijk vind, kijk ik toch niet? Ga ik toch lekker in de parken wonen? Ik ben benieuwd naar jullie mening over dit jaarlijkse schouwspel. Is het lelijk en irritant, of is het gezellig?
Merry Christmas Apeldoorn!


Ik vond het altijd geweldig om door zuid te fietsen ronde de kerstdagen. Ik geloof niet dat mijn mond vaker open is gevallen van verbazing. Het is gewoon mooi van lelijkheid.
In Amsterdam, daar ben ik getogen, kende ik versieren op deze manier niet.
Wat de mensen uit de kast halen om de mooist versierde straat van Apeldoorn te worden is geweldig. De hele buurt doet mee. De ladder van de buurman die op de hoek woont wordt de hele straat doorgesjouwd. Fantastisch! Saamhorigheid ten top.
En daar draait het toch ook een beetje om tijdens de kerst?
(meld dit als ongepast!)
Zelf te lui om zoiets op te bouwen, maar ik vind het wel cool om te zien.
Beetje sneeuw erbij en klaar.
(meld dit als ongepast!)
Kan ik hieruit halen dat jij wel zo`n kermis in je tuin zou willen, als je er de puf voor had?
(meld dit als ongepast!)
Zeker!
Amerikaanse toestanden
(meld dit als ongepast!)
Gezellig toch!?!!
Ga het zelf niet doen want het is indd echt te lelijk, maar vind het wel mooi als andere het zo aanpakken. Hoe vauter hoe beter!!!!
(meld dit als ongepast!)
Als 51e staat en schoothondje van Amerika kon je er op wachten dat ook wij ons zouden overgeven aan dit fenomeen. Soms best leuk als mensen het mooi ophangen en neerzetten, vaak ook erg verschrikkelijk als ze dat juist weer niet doen.
Helaas ben ik het niet eens met de stelling van Miranda “Saamhorigheid ten top.
En daar draait het toch ook een beetje om tijdens de kerst?” Nee, die saamhorigheid hoort juist alle dagen en niet nu net met kerst. Zeker niet in een land waar het Christendom nog amper bestaat. Het is één groot excuusfeest voor vrede. Laat dat please in 2012 veranderen.
Alleen wij kunnen de illusie doorbreken. Zodat het 363 vrede kan zijn, zodat we die vrede 2 volle dagen kunnen vieren.
(meld dit als ongepast!)
Ik ben het gedeeltelijk met je eens Randy. Je hebt gelijk voor wat betreft de vrede. Maar nu dat in de praktijk er niet is, kan het geen kwaad om er éxtra bij stil te staan! Zoals wij ook stil staan bij andere zaken, eens per jaar.
En oké, al is het misschien een Amerikaanse hype die overgewaaid is, en zijn we nauwelijks nog Christelijk. Twee dagen vrij met mijn naasten om mij heen vind ik zeer waardevol.
(meld dit als ongepast!)
Nemen we Sinterklaas toch vrij? Dat feest is ons oerhollands en traditioneel feest. Stukje cultuur…
En 5 mei… altijd vrij. Peilers die onze cultuur dragen.
Om je neer te leggen bij de realiteit, is je ogen sluiten voor diezelfde realiteit. Prima dat je het leven viert, maar dat hoeft gewoon niet met kerst mijn inziens.
Net als nu geld geven voor een goed doel. Dat kan ook in april.
(meld dit als ongepast!)
Gelukkig kan ik ervan genieten dat anderen voldoening halen uit dit soort kermistaferelen, maar ik zou er zelf absoluut niet aan meedoen! Zou er een epileptische aanval van krijgen!
(meld dit als ongepast!)
Onderschrijf jouw verhaal, mensen gaan soms iets te ver in hun enthousiasme, maar is het niet het feest van het licht in December?
(meld dit als ongepast!)
Iets in je vind die verscheidenheid aan lichtjes leuk. Als kind vond je het leuk immers, voordat je termen als kuddegedrag en wansmaak omarmde.
Als je die classificaties laat vallen kun je er weer van genieten.
(meld dit als ongepast!)
Daar heb jij zeker een punt Koeno! Ik vond het als kind prachtig, later vond ik het ordinair. Maar helaas is dat natuurlijk met veel zaken.
“Vraag aan een kind wat hij wil, hij gaat stralen. Vraag het aan een volwassene, hij gaat moeilijk kijken.” (Harry Starren)
(meld dit als ongepast!)
Kitsch is my brother’s middlename! Je zou die kerstboom voor zijn raam moeten zien! En ja, hij woont in Zuid!
(meld dit als ongepast!)
Kan me echt niet herinneren dat/of ik het als kind echt leuk vond. Heb er nu in elk geval niets mee. Ik kijk zo af en toe met enige walging naar de kerstster van Henk en Ingrid. Henk en Ingrid walgen vast van die kapotte fiets die al maanden in mijn voortuin staat en ergeren zich groen en grijs aan mijn containers.
(meld dit als ongepast!)
Haha een heel herkenbaar verhaal, want wij wonen ook in Zuid
. Ik vind het de drie weken per jaar toch erg leuk en lach ik mij rot om de licht hertjes (afkomstig van de Action in Zuid) en de buren die elkaar willen overtreffen. Eigenlijk hou ik ook van kerstliedjes, een kerstboom, kerstdineren, kerstkransjes, dus wellicht ben ik gewoon iemand die van alles houdt wat ook maar een beetje met kerst te maken heeft….
(meld dit als ongepast!)
Hey, nou ik denk dat ik wel weet hoe het komt. Het is allemaal begonnen met het kaarsje in het raam voor de verloren zielen. Zodat ook zij het licht zouden zien. Beetje uit zijn verband getrokken als je het mij vraagt. Valt me mee dat we nog geen invallen hebben gehad hier in zuid. Ik weet dat de nuon soms samenwerkt met de politie door het melden van extreem stroomgebruik om zo illegale wietplantages op te sproren haha. Mij zal het allemaal een worst wezen die verlichting buiten. Eigenlijk wel fijn zó, kan ik wat meer zien in het donker
met al die extra lampen
(meld dit als ongepast!)
Fietsen door Zuid vind ik een feestje in deze tijd! Zou zelf ook wel zo’n leuk hertje in de voortuin willen, maar vind die ledverlichting nu nog zo lelijk..
Al die lichtjes hebben voor mij wel iets magisch!
(meld dit als ongepast!)
Misschien moeten we volgend jaar vanuit Apeldoorn Direct een wedstrijd uitschrijven voor meest sfeervolle voortuin van Apeldoorn? Ik merk dat er best publiek voor is
(meld dit als ongepast!)
Schandalig,wat een lichtvervuiling!
(meld dit als ongepast!)
Haha, inderdaad. Schiphol is er niets bij!
(meld dit als ongepast!)
Vraagje; is Apeldoorn leuk om te wonen en hoe vriendelijk zijn de mensen? Wij wonen in Malden, dichtbij Nijmegen, maar willen heel graag hier weg omdat ze in dit dorp en omliggende dorpen geen kleurlingen kennen. Ik ben van Indische/Molukse afkomst en mijn man gewoon blank, maar als ik met mijn dochter hier over straat loop of boodschappen ga doen dan gapen mensen ons altijd (tot het onbeschofte toe) aan alsof we hele vieze mensen zijn. Te triest voor woorden. En ons lijkt Apeldoorn wel wat, de Veluwe en dichtbij onze camping in Beekbergen. Welke wijken zijn goed en welke niet?
Help!
(meld dit als ongepast!)
Beste Nancy,
ik woon ongeveer 18 jaar in Apeldoorn en met heel veel plezier.
De natuur is prachtig en in en rondom de stad is voldoende te doen. Lekker uitgaan, cultuur en vriendelijke mensen. Ook voor kinderen genoeg te doen, Apenheul, Julianatoren, Klimbos, Markant en alle sporten kunnen hier beoefend worden…super gewoon!
Mijn voorkeur om te wonen is Apeldoorn-West. Daar is ook de natuur het dichts bij, 5 minuten fietsen en je bent in het bos, wat wil je nog meer?
Volop genieten dus hier…ik wil niet meer weg. Dus je bent van harte welkom!
(meld dit als ongepast!)
Als ambassadeur van Apeldoorn vind ik natuurlijk dat je meer dan welkom bent in ons mooie Apeldoorn. Apeldoorn is een stad die politiek gezien ergens mooi in het midden zweeft en dat merk je op straat ook. Het is relatief veilig, er zijn wat van oorsprong rijkere wijken en er zijn van oorsprong ook weer volksere buurten. Wijken als De Maten en Zuid zijn een heerlijke mengelsmoes van culturen en bevalt mij persoonlijk het best. Zijn de buurten waar de buschauffer, de kapster, de gemeentewerker, de timmerman en de schilder wonen. Af en toe een verdwaalde zakenman, die niet groter hoeft en juist de directe contacten met het volkse wil houden. Maar voor de mensen die dat wel willen en kunnen veroorloven zijn ook voor hen prachtige wijken.
Apeldoorn is echt een familiestad. De mate veiligheid is echt niet te vergelijken met grote steden in de Randstad of de grote Brabantse steden. Het leefklimaat trekt hier nog niet naar het rechtse Limburg. We vinden ons niet voor niets nog een dorp.
Het is hier voor alle culturen en religies geloof ik zeer goed te doen. Het is een stad wat denk ik qua integratie een voorbeeld is voor vele steden van Nederland.
Bovendien ligt het op de as van alle richtingen: Noord, Zuid, West, Oost.. allemaal in handbereik. Ingeborg kaartte de vele voordelen aan. Er is hier alles. Een winkelstraat met voldoende keuzes, vele attractie- en natuurparken, veel goede voorzieningen m.b.t. scholen, sport en andere vele dingen.
We klagen er vaak over… maar we hebben het allemaal wel! Ook hier staat de koffie klaar. Rondleiding door Apeldoorn? Ook goed!
(meld dit als ongepast!)