28
jun
9:30
66 Buzzz

Wat is er mis met… de Apeldoornse man?

Lieve mannen van Apeldoorn. Ik ben dol op jullie. Stuk voor stuk. Dat weten jullie wel. En ik heb het beste met jullie voor. Ook dat weten jullie diep in jullie eigenwijze mannenhartjes best. Maar er zijn een aantal zaken waar ik het toch even met jullie over wil hebben. Omdat ik tegen een paar verbeterpuntjes ben aangelopen. Niets ernstigs hoor lieverds. Er gaat heus heel veel goed. Begrijp me niet verkeerd. Ik wil jullie vooral niet tegen de toch al zo gevoelige scheentjes schoppen. Stel je voor! Dat hebben jullie niet verdiend…

Maar ik ben een heel klein beetje teleurgesteld. In mannen dus. Apeldoornse mannen om precies te zijn. Omdat ik die nu eenmaal vaak tegenkom. Ik weet dat ik met deze uitspraak het risico loop als mannenhater te worden bestempeld. Het predikaat ‘gefrustreerd’ zal mij welhaast zeker ten deel vallen. Het zij zo.

Sinds anderhalf jaar ben ik manloos. Naar volle tevredenheid, maken jullie je vooral geen zorgen. Gedurende  het afgelopen jaar heb ik heel veel mannen leren kennen. In het nette natuurlijk.  Dat spreekt vanzelf. Vreemd genoeg had een deel van deze vogels van diverse pluimage iets gemeen; een gebrek aan, hoe zal ik het zeggen, inlevingsvermogen. In allerlei gradaties. Dat dan weer wel.

Nu willen jullie vast en zeker voorbeelden. Want jullie weten van de prins geen kwaad . Ik ken jullie zo langzamerhand. Vooruit dan, in vogelvlucht. Om het geheugen even op te frissen.  Mannen die je mee uit eten vragen en geen geld blijken te hebben zodat jij het etentje kunt betalen. Mannen die maar blijven vragen wanneer we nu eens seks gaan hebben. Mannen die liever gamen dan daten. Mannen die het zelfs niet kunnen opbrengen om te doen alsof ze het interessant vinden wat ik te melden heb, en alleen maar naar mijn borsten staren. Mannen die…Zo kan ik wel even doorgaan. Ik vermoed dat er iets begint te dagen.

Terwijl vrouwen, daar ben ik van overtuigd, op zoek zijn naar galante mannen. Die de deur openhouden en ons me uit eten nemen. Die weten wat wij willen, nog voordat we dat zelf hebben bedacht. Mannen die oprecht graag gezellige dingetjes met ons ondernemen. En ons willen leren kennen, om pas daarna passioneel de liefde met ons te bedrijven. Die het risico durven nemen ons mee uit te vragen. En daarbij alles in het werk stellen om onze harten te veroveren. Ook als de buit eenmaal binnen is.

Ik weet niet of jullie het zelf zien heren, maar als ik de twee bovenstaande alinea’s naast elkaar leg, zie ik een schat aan mogelijkheden en verbeterpunten. Begrijp me goed, ik ben te allen tijden bereid de hand in eigen boezem te steken. Misschien ben ik ouderwets. Veeleisend wellicht. Of vis ik in verkeerde vijvers. Misschien ook denk ik stiekem dat wat je van ver haalt lekkerder is. Ben ik blind voor de Apeldoornse parels om mij heen.

Maar zullen we het anders gewoon eens proberen? Een beetje hoffelijkheid. Een snufje charme. Gegarneerd met toefjes liefheid en aandacht. Ik ben zo vrij om namens de single vrouwen van Apeldoorn te beloven, dat ook wij ons best zullen doen om onze rol in het veroveringsritueel op gepaste wijze te vervullen. Als het niet bevalt kunnen we altijd nog terug naar hufterigheid.

Foto: Peter Vroon

66 reacties

  1. Probeer es een Beesie, daar kun je goed mee vissen, las ik…….
    En, een andere vijver, natuurlijk….

    Henk
    28-06-10
    11:03
  2. Beste Judith,

    ik zou de lat wat lager leggen, het blijft natuurlijk wel Apeldoorn waarover je het hebt. Een voetbaldorp bij uitstek en zoals ik het graag noem “Het Mekka van Middelmatigheid” Ik vind het heel erg rot voor je, zoveel mannen en allemaal even onbeholpen, lomp, seksitisch en arm.

    Ik las ergens: “Consider how hard it is to change yourself and you’ll understand what little chance you have in trying to change others.” Ik wil je vooral niet tegen de toch al zo gevoelige scheentjes schoppen, maar begin daar eens mee en en werk je vervolgens een weg naar de top. Op weg richting een zorgeloos leven in een frustratieloze droomwereld. En wellicht staat “hij” daar bij de poort, de deur openhoudend terwijl je vraagt hoe jouw dag was.

    Carlo
    28-06-10
    11:22
    • Gelukkig kan ik het allemaal nog redelijk aan Carlo;)

      De illusie dat ik iemand kan veranderen heb ik niet echt hoor! Meer een kwestie van weer even een (vergrotende) spiegel voorhouden. En tuurlijk, kritiek op een ander zegt meestal ook iets over jezelf. Daar ben ik mij volledig van bewust. Maar eh…de lat lager leggen is geen optie wat mij betreft:)

      Judith
      28-06-10
      13:21
      • Goh, mw. Velthuizen, wat een onbedwingbare behoefte aan hoffelijkheid, naar een galante man met een goed gevulde beurs, de man die vooruit denkt en toch de vrouw in haar waarde laat. Een man vol passie en durf, een man die niet huiverig is en een vrouw mee durft uit te vragen. Haar zelfs beter wil leren kennen ook als de ‘buit’ al binnen is. Ik veroorloof me de vrijheid al deze ogenschijnlijk acceptabele eisen af te doen als gezeur. U heeft volgens mij eerder last van het probleem van de verveling.

        Mehnit
        28-06-10
        22:36
  3. Ik ben het zeker met je eens Juut! En waarom zou je een lat lager leggen als al die mannen dat ook niet doen…. want dat doen ze niet (en dat weet ik dan weer uit ervaring). t Blijft bikkelen als vrijgezelle vrouw hoe leuk dat soms ook kan zijn. Misschien vissen we (jij maar ik dan dus ook….) toch in de verkeerde vijver. Probleem met die andere vijvers is dat t dan gelijk organisatorisch zo nou ja… georganiseer wordt…
    Hopen dat de visjes dit erg leuk geschreven stukje van jou gaan lezen en zich dan wellicht met een vinnetje achter de schubjes wrijven en misschien… heeeeel misschien bij zichzelf gaan nadenken (al weet je naturlijk ook wel weer hoe dat met die weke vissehersentjes gaat…

    Ingrid
    28-06-10
    17:39
  4. :-) sorry Juut! XX

    Rob
    28-06-10
    18:12
  5. Dat wordt daten buiten de plaats Juut;) Waarschijnlijk sluit die hele kunstdiscussie die we laatst voerden (saaie, middelmatige kunst in A’doorn) naadloos hier op aan.

    Ik was van de week met mijn geliefde (die uut Markelóóó komt maar elke avond goddelijk gitaar voor mij speelt zodat zijn saaie afkomst op slag vergeven is;) in Utrecht en zag na vijf minuten door een winkelstraat te hebben gelopen al meer leuke mannen dan in een heel jaar Hoofdstraat A’doorn bij mekaar. Nu kan dat nooit alleen voor de A’doornse mannen gelden, de vrouwen zullen verhoudingsgewijs gelijk opgaan. Geen Sjonnies zonder Anita’s natuurlijk. Ik blijf roepen dat ook dit weer grotendeels komt doordat Apeldoorn geen hoge school of universiteiten heeft. Ja, de theologische universiteit zit hier (mag ik eigenlijk geen kwaad woord over schrijven aangezien mijn overgrootvader Prof. Geels die mede heeft opgericht, sorry opa) maar laten we eerlijk zijn, daar komen die geweldige mannen ook niet vandaan. Ik heb niks tegen de Here maar ik hoef hem niet tussen mij en mijn geliefde in te hebben liggen ‘s nachts.

    Maar beetje jammer is wel dat voor de zeldzaam leuke, slimme en sensitieve vrouwen van nu deze oplossing te laat komt. Tegen de tijd dat die hogescholen en universiteiten er eenmaal zijn, zitten zij hoogbejaard in hun eentje leuk te wezen.
    Bah. Tis maar goed dat je een otootje hebt Juut. Dat wordt kilometers maken.

    28-06-10
    20:46
    • Een middagje Wageningen, Enschede of Eindhoven, ook plaatsen/steden met een universiteit, maakt u week nog blijmoediger.

      Mehnit
      29-06-10
      12:31
  6. Gek ik woon hier al jaren en kan er niet eens over meepraten… Nog nooit in een Apeldoornse vijver gevist. Wel een Wapenvelds steurtje, een Amsterdamse maanvis en een Tilburgse pyranha aan mijn lijntje gehad. Ze hapten of hapte ik?
    Helaas, ‘t aas verloor zijn aantrekkingskracht, de vijver botuleerde en de vissen waren gevlogen…
    ‘t Maakt niet zo veel uit waar je je hengeltje uitslaat. Vis liever niet, kus liever de kikker;)

    Els
    28-06-10
    21:40
  7. haha… wat een frustratie bij elkaar. Het lijkt altijd dat in elke andere stad de mannen (en vrouwen) veel leuker, lekkerder, interessanter, galanter etc. etc. zijn. Het geval is echter dat je de meeste koppen die je in de kroeg of op de Hoofdstraat of waar dan ook in je eigen dorp tegen komt al wel ergens van kent. Is misschien al een ex van je, of een ex van een vriendin van je, of hij heeft op de verkeerde school gezeten en je hebt er de verkeerde roddel over hem gehoord of wat voor andere reden die je kan hebben om je niet in hem/haar te verdiepen.
    En dus ga je achterover zitten in de hoop dat iemand je aan spreekt en loop je tegen iedere deur aan in de hoop dat iemand hem voor je had open had gehouden.
    Ik zou gewoon lekker zelf eens het initiatief nemen en die leuke kerel er uit pikken en je best doen… ook dat is emancipatie!!
    Succes allemaal!!

    Maarten
    28-06-10
    22:43
    • Hallo Maarten,

      Ik ben best een vrouw die haar best wil doen en mannen wil veroveren. Maar mannen willen zelf veroveren, anders ben je weer te direct en zelfstandig en daar knappen veel mannen ook weer op af. Dus nu weet ik het ook niet meer.

      Monique
      01-07-10
      11:48
  8. En toch moet het kunnen dames. In Apeldoorn. De aanwezigheid van leuke, slimme, sensitieve en natuurlijk beschikbare mannen. Daar blijf ik in geloven. In Markelo of all places verwacht je ook niet onmiddellijk een bovenste beste kikker te vinden:) Maar potverdrie; ze blijken dus wel degelijk te bestaan! En dat is hoopgevend vind ik persoonlijk. Want dan moet dat voor Apeldoorn toch ook gelden? En anders heb ik inderdaad m’n autootje nog om grenzen te verleggen;)
    En tot die tijd: we kunnen ook prima zonder natuurlijk;)

    Judith Velthuizen
    28-06-10
    22:49
  9. Verveling is een luxe die ik mij als alleenstaande fulltime werkende moeder helaas niet kan veroorloven Mehnit.

    En Maarten, alle emancipatie ten spijt; weer eens een keer ouderwets veroverd worden vinden de meeste vrouwen helemaal niet erg volgens mij. Niet omdat ze gefrustreerd zijn. Gewoon omdat het zo prettig is…

    Judith Velthuizen
    28-06-10
    23:01
  10. Mw. Velthuizen, doorlopend bezig zijn en blijven voorkomt, zeker in uw situatie als alleenstaande fulltime werkende moeder, dat het mateloze gevoel van verveling voelbaar wordt. Juist op de momenten van ‘effe niks’, ja dan, laat dan alsjeblieft een hoffelijke man opstaan en als complimenteus veroveraar u het gevoel geven dat u de moeite waard bent.
    Dat hij vol aandacht uw gevoel van verveeldheid wegneemt. Want wat u nu eigenlijk,
    meegaan in zijn verleiding, vol passie meegenomen worden, de liefde optimaal beleven.
    En dat is allemaal afhankelijk van hem……

    Mehnit
    28-06-10
    23:42
    • Ik begrijp inmiddels dat je mijn karakter en drijfveren probeert te schetsen op basis van mijn schrijfsels. Begrijpelijk. Een diepgewortelde en menselijke behoefte aan orde en overzichtelijkheid. Maar nee, hoezeer ik de poging ook waardeer, hier herken ik mij niet in.

      Judith
      29-06-10
      10:00
  11. Ik heb er nog eens over nagedacht Judith, we moeten naar Epe. Of all places. Twee jaar geleden schreef ik er al een gedicht over, was ‘m glad vergeten maar kijk hoe hij nu van pas komt. We blijven gewoon te aardig. Dat gaat in Epe heel anders hoor.

    In Epe gebeurt het.

    Denkend aan dna dat traag
    in uithoeken leeft.

    Uithoeken met drie letters als in Epe,
    klinkt als pure chocolade die net over datum,
    nee niet dwalen, er lopen mannen daar,
    mannen met hoofden die nooit breken over dingen
    als bindings seeku verlatingsangst, nooit!

    In Epe.

    Gebeuren dingen. Tussen de aardappelen vindt het plaats,
    de uien, de maandelijkse ongemakken. Geen voorbinddildo
    meer te koop hier op deze dag van pure chocolade.

    Daar gaan de vrouwen, door straten, winkelsinkels met hun
    voorgebonden trots als vlaggenstokken in hun buik
    gepriemd, vooruit zeg ik u.

    En de mannen, Ha!, speciaal degenen met bindings seeku
    verlatingsangst, eentje vandaag maar in Epe, in café
    De Middenstip, ze ruiken hem, die vrouwen,
    grijpen hem, gooien hem op zijn buik en dan
    een voor een en in reprise, zo zijn ze wel.

    Vrouwen uit de dorpen van ons land, uitbaatsters van
    plezierhuizen Tanja, stralende meiskes achter uienrokken,
    ze kijken allemaal toe hoe het jammert en schraalt, och arme.

    En dan bellen ze mij, want hier is het nationale opvanginstituut
    voor alles wat lekt schrijnt, niet binden en verlaten wil. Worden.
    Zegt men. Denkt men. Schijnt.

    © Johanna Geels

    29-06-10
    08:55
    • Maar dan Wapenveld……

      daar lopen vrouwen
      zo van het veld
      hooivorken, mestkarren, wat al niet meer en nee
      laat ik het daar verder niet over hebben

      ze zijn alleen
      proeven onzuivere azijn
      vol bitterheid, treurigheid, dat en niet meer en nee
      laat ik het daar verder niet over hebben

      In wapenveld…..

      met slechts een supermarkt
      zonder mannen, volle schappen
      alleen koekjes vol zerp, lege vaten en niet meer en nee
      laat ik het daar verder niet over hebben

      ik wacht mobiel op een telefoontje
      sta klaar om te kunnen gaan
      maar weet….
      ik verkies

      Mehnit
      29-06-10
      09:35
    • Maar dat is wonderbaarlijk. Opgegroeid ben ik daar. In Vaassen, gemeente Epe tenslotte. Alles lijkt opeens samen te komen…

      Judith
      29-06-10
      10:02
      • Vaassen is niet echt anders dan Wapenveld, er zijn alleen meer supermarkten.

        Voor mw. Geels,

        zerp
        bijvoeglijk naamwoord en bijwoord
        Zuid-Nederlands
        1 wrang, zuur, scherp; bitter (ook figuurlijk);
        2 saai, vervelend; zonder enig gevoel voor fantasie of vrolijkheid;
        3 alleen bijw scherp, fel: een zerp protesterend publiek

        Mehnit
        29-06-10
        11:03
  12. Judith en Mehnit…….kunnen jullie wat betekenen voor elkaar? Lekker met een glaasje koude drank en lekker praten over dit onderwerp….wie weet blijft jullie avond-kaars-fakkel “branden” voor elkaar!

    29-06-10
    20:01
    • Een bijkans voortreffelijk idee, mw. Rommers, als ridder te paard zo wil ik wel komen, maar helaas een ridderlijke verovering zit er niet in. Dat lukt me niet, hoe graag ik het ook wil, ik kan bij zo’n eerste gesprek voor mw. Velthuizen van geen enkele betekenis zijn. Ik verknoei m’n woorden, kijk op romantische momenten, ja juist dan, de verkeerde kant op, bestel in mijn angst te falen een warm drankje in plaats van koud, zal me verslikken in de salade en blaas naar adem snakkend, al hoestend de brandende kaarsen uit. Ik zal haar woorden tot me nemen, onder de indruk zijn van haar schoonheid, maar toch, ik durf het niet.

      Mehnit
      29-06-10
      20:42
      • Charmant Mehnit, heel erg charmant. Maar ook ik ben niet gezegend met een bijzonder talent voor de liefde, vrees ik. Ik zou ondanks mezelf bot en gemeen zijn terwijl jij jezelf en je brokstukken, benauwd en wanhopig uitgekotste salade gedrenkt in kaarsvet, bij elkaar probeert te rapen. Ik zou je zeggen, uit angst voor alles wat dichtbij komt, dat ik je vaag vind, dat ik de zure lucht uit je mond niet langer kan verdragen en dat je beter kunt gaan. Na het betalen van de rekening uiteraard. Om met pijn in mijn hart alleen achter te blijven. Vertederd door de ravage die je hebt aangericht.

        Ik weet het niet Liesbeth. Misschien moeten wij het hele idee, hoe aardig ook, laten varen. Het klinkt niet meteen als een succesverhaal…

        Judith
        30-06-10
        10:03
  13. Nou ja ik zal me er maar eens mee gaan bemoeien want anders valt dat kwartje nooit bij jullie dames.
    Kom die kroeg uit….denk je nou echt dat je in die beperkte ruimte de man van je dromen is te vinden ,dit is zooooooooooooo achterhaald.
    Ik heb DE oplossing
    INTERNET DATEN !!!
    Ja dames kruip snel achter je computer en log in op de vele datingsites,ga gezellig samen met je vriendinnen of alleen een avondje profielen bekijken.Geheid lachen.
    En voor de schrijfsters onder ons het is zoooo inspirerend wat je daar allemaal meemaakt.Ik heb me maanden vreselijk vermaakt met allerlei soorten mannen er bleken ook psychopaten en andere engerds tussen te zitten maar daar kom je schriftelijk snel genoeg achter.
    En ik heb m gevonden mijn ideale man ,hij bleek 10 km verderop te wonen aan praktisch dezelfde straat dat dan wel weer haha ,maar hij ging altijd naar de kroeg in Zutphen dus was ik ‘m nooit tegengekomen.
    Ik vind het DE oplossing,je kunt in een rap tempo heel wat mannen in 1 avond voorbij zien komen die allemaal zoekende zijn en alvast wat over zichzelf hebben verteld,hoe makkelijk kan het zijn……….

    Caroline
    29-06-10
    20:31
  14. tsja……hws ben ik van de “ouwe” stempel en omdat het internetdaten voor mij ook onbekend is voel ik mij daar onzeker in en luister ik met grote verbazing en ook ontzag voor de lef, naar de verhalen van de vrouwen wat voor “lol” ze hebben gehad….??!!
    Maar goed ik heb een ontzettend lieve vent die de deur open houdt en mijn stoel aan schuift , als het moet zou hij de grond nog kussen ook onder mijn voeten….kortom, die man ziet mij staan en daar gaat het om en ik zie hem staan!!!!!

    mehnit: je doet mij schaterlachen….ik zie het voor mij, je schone-jonkvrouwe onder het kaarsvet en kwaad kwaad dat ze is….dan is de schoonheid ( of juist niet ) ver te zoeken….ze neemt ongetwijfeld nog contact met je op maar dan via de verzekering voor nieuwe kledij….
    kan ook romantisch zijn, het is maar hoe je het plaatje bekijkt , altijd een mooi verhaal voor het nageslacht!

    30-06-10
    08:49
  15. Internetdaten tsja, moeilijk. Je hebt gelijk helemaal gelijk Carolien. Waarom zou je je horizon niet verbreden? Ik heb het één keer geprobeerd. Uit nieuwsgierigheid. Maar ik ben een weegschaal natuurlijk en na dertig mailtjes weet ik het niet meer. Viel ik nu op blond of bruin haar? Vind ik onzeker wel aardig of zoek ik juist een sterke man? Om opgelucht, al na twee dagen, te concluderen dat ik helemaal niet wil zoeken.

    Voorlopig laat ik het leven lekker z’n gang gaan. Maar je weet het nooit natuurlijk. Misschien komt er ooit een dag dat ik tips bij je kom vragen…

    Judith
    30-06-10
    10:22
    • Het begon als een vinnige aantijging, de Apeldoornse man, er deugde of deugt veel niet aan hem, weinig voorkomend, geen enkele hoffelijkheid, kortom een ongemanierde vlerk. Zijn belangstelling gaat meer uit naar uw borsten, uw lakens, de plaats waar uw bed staat en uw vermogen hem te behagen. Vrouwvriendelijkheid is hem vreemd, slechts het eigen belang en dat is het dan. Twee dagen na deze betichting komt u tot de conclusie, en ik citeer, ‘Voorlopig laat ik het leven lekker z’n gang gaan’, hoe vermakelijk deze conclusie maar ook onthutsend. Desalniettemin u heeft voor een deel het gelijk aan uw kant, mannen gedragen zich vaak patserig en weinig belangstellend, maar of dat alleen waar te nemen valt bij de Apeldoornse man waag ik te betwijfelen. Veel genoegen in de komende tijd en laat het leven maar z’n gang gaan.

      Mehnit
      01-07-10
      08:04
      • Dank je wel Mehnit! Je hebt gelijk; gebrek aan inlevingsvermogen houdt niet spontaan op bij de Apeldoornse grens. Trouwens, er zijn beslist ook leuke, lieve, slimme, grappige en gevoelige mannen in Apeldoorn. Dat weet ik wel zeker…

        Judith Velthuizen
        01-07-10
        22:02
  16. wij mannen moet gewoon meee op curses gaan!

    Peter
    01-07-10
    12:06
    • Bedoel je soms de Apeldoornse mannenpraatgroep van Van Kooten & De Bie Peter?

      • Hahaha die kende ik nog niet Martijn. Ik vind ‘m echt erg geestig en toepasselijk! Ik merk het wel als de eerste resultaten geboekt zijn;)

        Judith Velthuizen
        01-07-10
        22:08
      • ik zit nu in workum voor een weekje, daar zijn de vrouwen al blij dat ze een man zien zonder klompen. volgens mij heeft het allemaal te maken met vraag en aanbod!

        Peter
        05-07-10
        11:04
  17. wat een prachtige en bekende foto overigens!

    01-07-10
    12:50
  18. Judith… geniet van de periode waarin je nu leeft…. ookal zijn er irritaties in het gedrag van mensen om je heen….
    Vele jaren verder van nu verlang je naar de momenten dan mannen naar je borsten staarden en graag met je naar bed wilden… want dan houden ze alleen nog de deur maar voor je open… :)

    Honi
    01-07-10
    23:19
    • Ja das natuurlijk ook weer waar. Zo klinkt het wel als iets moois eigenlijk. Ga er toch eens met andere ogen naar kijken;)

      Judith Velthuizen
      02-07-10
      20:39
  19. Super juut dat je zoveel mooie reacties los maakt. Je bent een super blogger.

    Peter vroon
    02-07-10
    09:03
  20. Lief Peter! Ik neem contact met je op over de volgende blog:) Vanuit Turkije deze keer. Wie weet welk één inspiratie ik daar op doe, mangewijs;)

    Judith Velthuizen
    02-07-10
    20:47
  21. nou in turkije zijn best veel galante mannen, mijn dochters waren er verkeden jaar helemaal hoteldebotel van ;) maar fijne vakantie daar!

    Peter
    05-07-10
    12:39
  22. Dit bewijst dan wel weer wat er mis is met de Apeldoornse vrouw…..

    De vrouw van “tegenwoordig” wil alles. Ze wil behandeld worden als een prinses maar niet een “meisje-meisje” gevonden worden, gezien worden als harde werker maar haar handen niet vuil maken, denken dat ze zelf intellectueel én Blond kunnen zijn en zien maar al te graag dat mannen op hun knieen gaan voor schoonheid die van binnen zit.

    ik denk dat elke ECHTE man die dit leest van jullie moet KOTSEN!!!

    altijd maar praten over emancipatie en dan proviteren van iemand die het eten betaald?
    altijd verwachten dat iemand de deur open doet en dan zeuren over inlevingsvermogen?
    je vist in de verkeerde vijver en je hengel is kapot, zoek je wat lekkers verhuis naar ergens ver hier vandaan en laat jou plekje vullen door een vrouw die wel galante en charmante apeldoornse mannen aan kan.

    stick to your words baby:

    “Sinds anderhalf jaar ben ik manloos. Naar volle tevredenheid”

    laat het daarbij, alsjeblieft. blijf thuis, wordt lesbisch en huur een goeie film. want namens alle mannen in apeldoorn hoop ik over anderhalf jaar te zeggen:

    “sinds anderhalf jaar zijn wij Judith Velthuizenloos. Naar volle tevredenheid”

    Jeroen
    06-07-10
    01:15
  23. ooh jeroen, heb jij een ietsiepietsie klein probleempje met vrouwen? :)

    Peter
    06-07-10
    09:18
  24. nee peter niet met vrouwen in het algemeen,
    en ook niet per sé met apeldoornse vrouwen. meer tegen vrouwen als judith.
    waar ik een gloeiende bloedhekel aan heb zijn vrouwen die zelf nog geen schoen kunnen poetsen, geen heg kunnen knippen, geen rekening begrijpen, geen romantiek begrijpen etc, etc, en vervolgens maar gaan lopen etteren op de apeldoornse man.
    Een iets te hoge “geert wilders” mentaliteit doet judith heel apeldoorn over een kam scheren.
    niet elke man is als de mannen die zij ontmoet. Niet elke apeldoornse man is blut, hufterig en bang om iemand mee uit te nemen. Deze vrouw heeft nog nooit een échte man ontmoet evenals ik mij afvraag of zij deze kan temmen.

    ik ben een apeldoornse man, romantisch, galant, spontaan, niet blut, staar niet naar bosten, houd de deur netjes open, betaal het eten, vraag haar voor een leuk avondje, ik game als ik er tijd voor heb dus beweer niet dat deze mannen niet bestaan, ook in apeldoorn zijn er genoeg als mij en gelukkig voor ons zwemmen wij niet in judith’s vijver.

    zij vertelt ons vol minachting met de woordenschat van een klein kind dat ze ons niet tegen een gevoelig beentje wil schoppen, waarnaar zij analyseert waarom zij nog steeds manloos is?
    is dat nou echt iets wat een mens interesseerd? zijn er geen belangrijkere dingen dan een judith die geen man kan vinden omdat zij kieskeurig is?

    ik weet dat ik op mijn tenen getrapt ben, en volgens menig ander wellicht te zwaar reageer, maar ik heb het zo gehad met dames die denken alles te weten, die psychologische vibe waar ze niet meer uitkomen omdat ze te diep in de vooroordelen zitten, flikker toch op man, laat de mens om je heen met rust en ga een kijken naar jezelf, judith, wat kan jij nou doen om te zorgen dat de mannen die jij ontmoet de deur voor je open houden?

    ik zou zeggen,
    doe de deur zelf eens open of ga naar een restaurant met een schuifpui,
    dit hele verhaal van haar slaat op niks,

    en nog 1 ding, als ik met mijn piemel ga lopen zwaaien kijk jij ook!
    als jij niet wilt dat mensen naar je borsten kijken, ga dan in uddel wonen en bedek je.
    fijne dag nog en peter? ik heb niks tegen vrouwen in het algemeen jongen, ben er dol op ;)

    groetjes

    jeroen
    07-07-10
    00:56
    • … ga naar een restaurant met een schuifpui… LOL.. briljant!

      07-07-10
      11:37
    • Maar ach die Jeroen dan toch…Wat hebben ze, wat hebben we, wat heeft zij je aangedaan? Als ik niet beter wist, zou ik denken dat ik persoonlijk verantwoordelijk ben voor dit onverwerkt leed. En ik vind het niet erg hoor, om de verpersoonlijking van vreselijk vrouwelijk Apeldoorn te zijn. Ik raak graag gevoelige snaren. Ik ben alleen bang dat je er zelf niet zo veel mee opschiet. Als ik je een tip mag geven: mannen met gevoel voor humor zijn onweerstaanbaar.

      Judith Velthuizen
      11-07-10
      12:00
    • Excuses. Reactie van mijn dertienjarige zoon. Voortgekomen uit zijn verbazing over bepaalde opmerkingen. Ik heb hem uitgelegd dat ik uitgesproken reacties juist erg op prijs stel. Daar denkt hij zelf in dit geval blijkbaar anders over. Ik vind zijn loyaliteit wel ontroerend moet ik zeggen. Ook al uit hij het zeker niet handig en gewenst.

      Dus of Apeldoorn leuke mannen herbergt? Hoe zou ik dat ooit kunnen ontkennen? Ik voed er één op!

      Judith Velthuizen
      12-07-10
      11:16
      • Oh haha reactie van zoonlief is weg inmiddels zie ik, terwijl mijn reactie op zijn opmerking er nog wel staat. Want ik doelde natuurlijk niet op de opmerking van Martin;)

        Wel een goed teken dat pubers Apeldoorn Direct ook lezen bedacht ik me trouwens. Misschien een nieuwe doelgroep om aan te boren. Zal mijn zoon eens polsen of hij niet af en toe een blogje wil schrijven:)

        Judith Velthuizen
        12-07-10
        20:17
  25. Poeh poeh…
    Voor alle mannen met een identiteitsprobleem en vrouwen die nog in een ideale wereld geloven, lees eens een boek. Harvey Mansfield schreef, in heel wat intelligentere bewoordingen dan hier, wat de kwaliteiten van de man zijn. Doe er je voordeel mee:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Manliness_(book)

    • Mansfield schrijft daarover: ‘Mannen zijn mannelijk om te kunnen concurreren met andere mannen; vrouwen gebruiken de mannelijkheid van mannen om zichzelf en hun kinderen te beschermen.’

      Ik breng graag een alternatieve definitie van mannelijkheid in. Deze komt uit The Future of Men, waarin Ken, een zakenman uit Atlanta van in de veertig, druk bezig is zijn perfecte vrouwelijke levenspartner te vinden. Al doende merkt hij dat zijn mannelijkheid niet echt draait om wat vrouwen willen, maar om zijn idee van hoe vrouwen hem zien. ‘Mannelijkheid heeft niks met mannen te maken,’ zegt hij. ‘Het hele punt van de mannelijkheid gaat over vrouwen. Het is niet per se een mannenvraagstuk. Mannen brengen de meeste tijd in relaties door met pogingen om datgene te zijn wat de vrouw als mannelijk beschouwt, iets dat mannen hun leven lang doen om er achter te komen wat vrouwen van ze willen.’ (met dank aan: Stine Jensen)

      Mehnit
      11-07-10
      13:01
  26. Geweldig toch, die emancipatie. Waren voorheen volgens de goegemeente ‘hysterische’ reacties alleen voorbehouden aan vrouwen, nu zien we dat mannen als Jeroen (een échte man zelfs, zo lees ik)ook hun frustraties durven te luchten zonder enige relativering, zelfspot of humor. Goed zo, gooi het er maar uit, jongen, zou ik bijna zeggen. Bijna dan hè. Want het zou toch beter zijn als we de emancipatie gebruiken om van elkaar te leren ipv elkaars minder goede eigenschappen te kopiëren. Maar goed, het is een begin.

    Verder zou ik Jeroen er op willen wijzen dat overdrijven en chargeren een stijlmiddel is dat regelmatig gebruikt wordt in columns (of in extremere vorm bij cabaret), iets dat meestal wel begrepen wordt door de lezer/ luisteraar (zie hierboven de geweldige reactie van Rob), al blijven er altijd uitzonderingen, en dat is goed, anders werd het allemaal zo beredeneerd en saai.

    Ik wens je sterkte Jeroen, iets in mij denkt dat je dat nodig hebt. Incluis een emmertje zelfspot, relativering, eigenwaarde wellicht?
    Ach, de verschillen tussen mannen en vrouwen zijn dan soms ineens zo futiel. We klooien allemaal maar wat aan, met onze eigen frustraties, traumaatjes en gedoetjes die staan te schreeuwen voor de poorten van ons hart. Mooi, hoe dat een ieder dan toch weer bindt. Ik word er bijna sentimenteel van. Bijna dan hè. Ik moet niet gaan overdrijven natuurlijk, dat laat ik beter over aan de columnisten onder ons.

    08-07-10
    09:44
    • “sorry Juut! XX” is dit de geweldige reactie van Rob og heb ik wat gemist?

      Mehnit
      09-07-10
      22:56
      • Haha, ik wist ‘t toen ik het opschreef. Daar gaat ie over zeuren. Natuurlijk lijkt het geen geweldige reactie, het had vast spitsvondiger en meer inhoudelijk en bladiebla gekund, maar ik vond ‘m na al die frustraties een verademing.

        Maar in zijn poging de boel te relativeren, lucht te geven dmv een gulle “Sorry Juut!XX” vond ik het wel degelijk een geweldige reactie. Praktisch ook. Makkelijk natuurlijk en daardoor weer onbeschaamd en emancipatorisch vast niet verantwoord, maar vanuit strategisch mannen-oogpunt gezien de meest succesvolle denk ik.

        10-07-10
        10:31
    • beste johanna,
      ik kan je verzekeren dat er niets mis is met mijn humor, zelfspot etc. Heb jij mij ooit ontmoet? nee dus. In dat geval kan je overdrijven beter als reactie op judith’s verhaal zetten. Daarnaast vraag ik mij af of jij ook maar ergens begrijpt waarom ik op mijn teentjes getrapt ben. Op het moment dat ik wordt benoemd tot onder andere “hufterig” en alle andere mooie verzinsels van judith om aandacht te trekken voor een collum, dan laat ik mij een reactie niet voorbij gaan. In deze reacties laat ik zeker wel merken dat ik eigenwaarde heb johanna, iets wat niets te maken heeft met wat ik, judith of enig ander op deze site gezegd heeft.

      dat je mij sterkte wenst is een vriendelijk gebaar maar sla ik graag af, ik ben een gelukkige apeldoornse man die trots is op hoe wij met vrouwen omgaan. Met stijl een vrouw behandelen en respect tonen voor de waardering die wij daarvoor krijgen, iets waar judith nog lang niet aan toe is.

      jeroen
      11-07-10
      13:50
  27. Lieve Judith en Jeroen,

    het eerste wat in mij opkomt: spreek ‘s samen af! wie weet! ;-) Leuk toch?

    Ingeborg Leerkes
    08-07-10
    13:15
    • Als ik met iedereen met wie ik het niet eens ben moet afspreken, dan kom ik tijd te kort Ingeborg;)Voor alle duidelijkheid en meelezende criticasters: dat is een grapje:)

      Judith Velthuizen
      11-07-10
      12:09
      • helaas voor judith ben ik getrouwd,en ik ben heel gelukkig met mijn apeldoornse vrouw, maar anders zou zij zeker kunnen weten dat zij het onverwerkt leed van haar apeldoornse man gebruikt om een stempel te drukken op ALLE apeldoornse mannen, zonder te weten wie zij zijn of dan wel hoe zij zijn. Deze uitspraak van haar is minderwaardig, beledigend en inderdaad een gevoelige snaar van de apeldoornse man. Jij,judith, bent geen verpersoonlijking vreselijk vrouwelijk apeldoorn, jij bent gewoon judith. Een ongelukkige vrouw die issues met mannen heeft en daarom de apeldoornse man als doelwit neemt voor jouw frustaties en gezemel.
        zoals ik al zei, waarom zeik je tegen de apeldoornse man, als je ze niet goed kent en tevreden bent met je vrijgezelle leven?

        jeroen
        11-07-10
        13:37
  28. “Candore notabilis albo”, voor mij vanaf nu alleen nog poëzie….

    Mehnit
    10-07-10
    14:54
  29. Mw. Velthuizen en ere wie ere toekomt met geestdriftige steun van mw. Geels, op uw initiatief zowaar een openlijk gevoerde pennenstrijd, een polemiek op ApeldoornDirect, proficiat en hulde. Het gaat over, dat zal niemand ontgaan zijn, de relatie vrouw\man. Ik kan daar, ter wille van de eerlijkheid en in tegenstelling tot, weinig zinnigs over beweren. De enkele keer dat ik met een Apeldoornse vrouw de liefde heb bedreven, na het zenuwslopende veroverings-ritueel, ben ik terstond afgereisd naar Riga de hoofdstad van Letland. In desolate toestand, ontroostbaar en zonder bezit heb ik daar maanden doorgebracht, wanhopig op zoek naar die ene begripsvolle vrouw, erotisch, met liefde en hunkerend naar gezamenlijkheid. En hoe romantisch, ik heb haar uiteindelijk in de afwaskeuken van een groot restaurant ontmoet. Ze is geboren aan de Bas Backerlaan in Apeldoorn.

    Mehnit
    11-07-10
    15:16
  30. Vergeet ook je eigen bijdrage niet Mehnit. De moeite van het lezen meer dan waard…
    Het meisje van de Bas Backerlaan…Mooi! Klinkt als een verhaal…

    Judith Velthuizen
    12-07-10
    11:24
  31. Heb erg gelachen om je verhaal (erg herkenbaar). En ik maar denken dat ik de enige was?

    Eergister bevond ik mij nog in het centrum en manouvreerde mij langs enkele leuk uitgedoste Apeldoornse knullen. Ik zette mijn mooiste glimlach op en kreeg als reactie een uitvoerig harde boer in mijn oor voorzien van ranzige bier vermengd met twee dagen oude shoarma lucht. Hierna heb ik definitief geconcludeerd dat ik mijn prins op het witte paard niet ga vinden in Apeldoorn.

    Mijn tip is: wijk uit naar het Westen des lands (lees: Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en alles daartussen) waar de mannen een stuk galanter (en lekkerder, dat ook) zijn.

    succes! ;)

    Leyla
    19-07-10
    14:54
    • Klinkt verleidelijk! Misschien moet ik het gewoon eens proberen;) Hoewel ik de Apeldoornse man nog steeds niet heb opgegeven! Ik blijf erin geloven!:)

      Judith Velthuizen
      19-07-10
      22:38
  32. Judith! GO FOR IT! ;-)

    Ingeborg
    20-07-10
    00:14
  33. Even realistisch blijven met z’ n allen! het maakt niets uit waar die man woont, het is niet plaatsgebonden. Ook in Apeldoorn zijn hele leuke en minder leuke mannen te vinden. Net als in alle anders steden…

    Ingeborg
    20-07-10
    00:15
    • Tuurlijk zijn die er! Leuke Apeldoornse mannen bedoel ik. Maar het kan geen kwaad ze af en toe even te prikkelen;)

      Judith Velthuizen
      20-07-10
      19:56
  34. Dat ben ik met je eens Judith! :-)

    Ingeborg Leerkes
    20-07-10
    22:05
  35. De meeste mannen houden de deur eerst voor je open en laten je dan binnen.
    Dan bij de 2 de keer, mag je zelf binnen komen.
    Dan de 3 de keer mag je vragen mag ik binnen komen.
    Dan bij de 4 de keer is hij niet aanwezig.
    En bij de 5 de keer zit hij met een ander.
    Wees je zelf,klikt het of klikt het niet, dat merk je al gauw genoeg.
    Niet al die lul verhalen, van ik ben dit of dat,heb dit of dat, het maak niet uit wat je bent of doet.
    Als je zamen maar plezier heb!!
    gr albert

    30-07-10
    15:53

Schrijf een reactie