Nieuwsoverzicht Cultuur Vluchtelingenvraagstuk in Apeldoorn
Vluchtelingenvraagstuk in Apeldoorn
Donderdag 8 oktober 2015
Door Redactie
Aanstaande zondag: vluchtelingenvraagstuk in Apeldoorn
Dat we in Europa te maken hebben met de grootste vluchtelingenstroom sinds de tweede wereldoorlog is niet nieuw. De problematiek begon pas echt te leven door het indringende beeld van Aylan’s (3) levenloze lichaampje op een strand in Turkije.
De komst van 400 vluchtelingen naar Apeldoorn haalde het nieuws dichtbij. Veel Apeldoorners hebben hierop positief gereageerd met een warm welkom. Ook kerkgenootschap de Basis. Zij waren betrokken bij het Facebook-initiatief van Jurrien en Janet ten Brinke “Ik ben een gastgezin voor een vluchteling”.
Maar er zijn ook kritische geluiden. Dat is begrijpelijk. Het vraagstuk is erg ingewikkeld: hoe moeten we in Nederland omgaan met al deze mensen?
Aankomende zondag zal de Basis zowel de positieve als de negatieve geluiden aan de orde laten komen. Jurrien: “er zullen onderwerpen voorbij komen die je niet snel op het journaal zult horen”.
U bent van harte welkom om 9:30 uur of 11:15 uur aan de Landdrostlaan 51 in Apeldoorn. Meer info: www.basis.cc
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Meer lezen over cultuur
Redactie
De redactie bestaat uit een eindredacteur, hoofdredacteur, fotografen en een aantal verslaggevers. Zij gaan geregeld op pad om verhalen te maken over onderwerpen die spelen in Apeldoorn. Dit kan bijvoorbeeld een nieuw restaurant zijn, werkzaamheden aan een straat of dingen waar Apeldoorners graag hun verhaal over kwijt willen.
Berichten van Redactie
REACTIES