Drie fotografen exposeren in Café Nova gedurende de maanden januari en februari 2025
Door Ben Eggermont
Eén expo, drie fotografen, al jaren in vriendschap verbonden met elkaar. De rode draad is onze gemeenschappelijke liefde voor beeld.
Wij komen elkaar telkens tegen op ons levenspad en delen dan niet alleen beeld maar ook de diepere betekenis van het leven, liefde, verdriet en gemis.
De ‘herfst’ van ons leven, het bewustzijn van die vluchtigheid en tijdelijkheid daarvan zijn wij ons steeds meer bewust en dat is onze inspiratiebron geweest die wij omarmd hebben.
Drie verschillende mensen, één rode draad in een gezamenlijke tijdelijke expo.
De ‘drie’ zijn: Inez Pleizier, Angela Stouten en Peter Vroon. In deze expositie brengt Inez voor het eerst 2 kunstdisciplines bij elkaar in één expositie, fotografie en keramiek.
Hoe kijken ze eigenlijk naar elkaars werk?
Inez en Angela over Peter Vroon
Inez: “Authentieke fotograaf met een visie die creativiteit en kleur samenbrengt, een heel eigen manier van kijken naar zijn omgeving en het vastleggen daarvan.”
Angela: ”Zijn fotografie waar niet het woordje “opdracht” aan hangt daarin zie je Peter zijn stijl en hem op ook zijn best. Hij is op de hoogte van bijna alle mogelijke fotografie apps, waardoor hij zichzelf daar soms in verliest. Hierdoor ontstaan de meest gekke grappige sprekende beelden. Ik hou vooral van zijn zwart/wit fotografie hierin. Scroll eens door zijn feed op insta, zomaar kans dat je dan jezelf tegenkomt. In ieder geval zie je heel duidelijk zijn binding met mensen. Grappig, serieus, gek, je komt van alles tegen.
Peter fotografeert vele evenementen in Apeldoorn. Waardoor wij sociale media volgers de evenementen kunnen meebeleven. Het zijn mooie beeldverslagen.
Ik ben enorm benieuwd wat Peter gaat laten zijn bij deze expo. De foto’s zullen zeker allemaal tot de verbeelding spreken. Want elke eerste zondag van januari weet hij een ieder weer te verrassen met zijn foto’s. Deze keer eigen foto’s, een echte Peter. Met zijn invulling van de rode draad van het leven.”
Peter en Inez over Angela Stouten
Peter: “Ik volg Angela al heel lang en zie in haar een soort stuiterbal van alles kunnen en willen; dat typeert Angela. Het verbaast me dat ze af en toe niet moe wordt van zichzelf. Angela pakt alles aan. De typische Angela foto’s kun je terugzien op haar site. Eigenlijk is Angela op alle gebieden goed.”
Inez: “Technisch de meest vaardige van ons drieën, gedreven door uitdagingen en op zoek naar ambitie en doelen.”
Angela en Peter over Inez Pleizier
Angela: “Fotograaf, beeldend kunstenaar Inez, bij de kunst van Inez zie je kleine stukjes van haarzelf. Door haar kijk op het leven laat ze de kijker nadenken over dingen. In haar fotografie zie je haar liefde voor de vergankelijkheid van dingen. De schoonheid van de kleine dingen. Dat ze dit hele gevoel nu ook in haar kunst voorzet vind ik zo bijzonder. Vooral de fotografie samen met porselein en de verhalen daarbij maken haar werken uniek. Ik ben iedere keer weer verrast wat ze maakt. Ze inspireert mij, en ik denk ook vele anderen. Zo ook het thema de rode draad van het leven. Inez is hierin echt de diepte ingedoken heeft onderzoek gedaan. Haar kunstwerken laten dat duidelijk zien.
Peter: “Het werk van Inez wil het leven laten zien zoals het is, kwetsbaar en fragiel; je ziet hierin haar voorliefde voor kwetsbare vogels en schuwt ook niet om zichzelf kwetsbaar te tonen.”
Opening en toegang
De opening wordt muzikaal omlijst door songwriter/troubadour Mark Hilton. Het café is geopend vanaf 15:00 uur en de entree is gratis.
De expositie is te bezichtigen gedurende de maanden januari en februari.
Openingstijden Nova: Do t/m Za van 15 uur tot 20 uur.