Nieuwsoverzicht Cultuur Muziekcafé Gigant: Aballadeer treedt op
Muziekcafé Gigant: Aballadeer treedt op
Zaterdag 17 oktober 2015
Door Pedro Waldenaar
We kunnen rustig stellen dat Nederland in beweging is: 1,5 jaar nà het succesvolle WK moet het voetbal opnieuw uitgevonden worden en voeren voor- en tegenstanders van asielzoekers luidruchtig de trom. In Apeldoorn blijft het stil; onze burgervader was in feite de storm voor. Zijn strategie: de aanval is de beste verdediging. Met die gedachten gaan we op zondagmiddag naar het muziekcafé van Gigant; a Balladeer treedt op; in het gewone leven is hij als Marinus de Goederen ingeschreven bij de Burgerlijke stand.
A Balladeer heeft goed begrepen waar de zondag voor bedoeld is: Om tot rust te komen, om terug te blikken, om vooral stil te staan bij wie jij bent, wat je motivatie is en je doelen zijn in dit leven in dit deel van Europa. ( als je honger en dorst hebt, vraag je je dit heus niet af!).
Maar goed A Balladeer is een singer songwriter met juweeltjes van liedjes; niet de gemakkelijkste; maar liedjes die je tot denken aanzetten; die een zondagmiddag als deze tot een waar hoogtepunt maakt. Het zijn échte luisterliedjes die eigenlijk met een kaarsje, een wijntje en een stukje kaas tot het publiek gebracht dienen te worden. Bitterballen zijn hier uit den boze; de lucht hiervan past niet bij het broze geluid van A Balleeder; hier past meer de ijle lucht van Pasen.
Luister nog eens goed naar het filmpje van William Lindner en kijk nog eens goed naar de mooie foto’s van Peter Vroon; de zondagmiddag is nog nooit zo dichtbij geweest. Het was weer een waar genoegen in Muziekcafé Gigant
Filmpje William LIndner
http://www.youtube.com/watch?v=gKyKMgQaHsw
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Meer lezen over cultuur
Pedro Waldenaar
Pedro Waldenaar is een Apeldoornse blogger, die observeert, analyseert en registreert.
Berichten van Pedro Waldenaar
REACTIES