CODA Museum toont tot 18 januari 2014 installaties en monumentaal werk van beeldend kunstenaar Lam de Wolf in de tentoonstelling Eindeloos hetzelfde en geen ogenblik gelijk. Lam de Wolf verzorgt op dinsdag 6 januari vanaf 14.30 uur een ontvangst en toelichting bij haar werk in CODA Museum.
In het werk van Lam de Wolf dansen de woorden, bewegen de kleuren en praat het materiaal. Ze speelt niet alleen met syntaxis, woordbetekenis, kleuren, patronen en lichtval maar ook met waarneming, het mentale lexicon en de manier waarop het brein woorden en taal verwerkt. Associatie, repetitie en woordvervorming maken haar werk niet alleen tot ruimtelijke werken maar ook tot moderne poëzie. Het autonome werk van Lam de Wolf betreft vaak grote wandinstallaties die geconstrueerd zijn op een grid van spelden. De gebruikte harde of zachte stoffen vormen gezamenlijk een gelaagde en dynamische structuur.
De fascinatie van Lam de Wolf (1949) voor taal, woorden en semantiek wordt gereflecteerd in welhaast al haar recente werk. De Lijnwoorden zijn daar een goed voorbeeld van. Op de wand maakt zij woordblokken door het gekozen woord te herhalen tot er een perfecte vorm ontstaat. Deze woordblokken variëren in grootte en ontlenen hun kracht aan de herhaling. Lam de Wolf: “Om een optimaal effect in beeld en vorm te krijgen, zoek ik naar het juiste materiaal. In het geval van de Lijnwoorden is dat lakfolie met een linnen coating geworden. Met dit materiaal maak ik lijnwoorden die licht en schaduw op de wand achterlaten. Zo ontstaat er niet alleen ruimtelijkheid maar ook beweging. Ik schilder met lijnen, ik scheur ze. Ze moeten als verfstreken zijn. Onregelmatigheden en afwijkingen zijn daarbij essentieel. Ze brengen het reliëf in het werk tot leven. Zoals de schilder zijn palet voorbereidt, zo bereid ik mijn lijnen voor alvorens te componeren. De Lijnwoorden zijn een duidelijk keuze van driedimensionale, wanordelijke, rafelige ordening.” Het werk van Lam de Wolf is krachtig en overtuigend. Het monumentale maar tegelijkertijd ook het detail, de kleuren en de nauwkeurigheid spreken aan terwijl haar inspiratiebronnen vaak even zo interessant zijn.
Lam de Wolf vertelt op dinsdag 6 januari in CODA Museum over haar werk, technieken en inspiratiebronnen. Uiteraard is er ruim gelegenheid om haar vragen te stellen over haar werk.
De kunstenaar ontmoeten en deelnemen aan de rondleiding op dinsdag 6 januari kan door een e-mail o.v.v. Lam te sturen naar aanmeldingen@coda-apeldoorn.nl of te bellen naar 055-5268565. Bij aanschaf van een entreebewijs voor CODA Museum is deelname gratis.
Wij gebruiken cookies om onze website en onze service te optimaliseren.
Functionele cookies
Altijd actief
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
REACTIES