“De grote meerderheid van de bewoners van de wijk De Sprengen voelt zich sterk medeverantwoordelijk voor de leefbaarheid in de buurt.” Voorzitter Roelof Boekhold en secretaris/penningmeester Cor Bouman van de wijkraad geven aan dat dit de buurt goed typeert.
“Het gebeurt nogal eens dat mensen de krachten bundelen op het moment dat er iets vervelends in de wijk gebeurt.” Bijvoorbeeld de consequenties verbonden aan de ingrijpende aanpassingen aan de gebouwen van de Belastingdienst. “Belangrijk is dat we voor elkaar hebben gekregen dat er een ondergrondse parkeergarage kwam. Dat is heel wat mooier dan al die auto’s boven de grond en zelfs in de wijk.” Voorzitter Boekhold toont zich een buurtambassadeur: “Kijk, in deze wijk is niet alle ruimte voor de jeugd. Dan kun je erop wachten dat oudere buurtbewoners wel eens een beetje boos worden. Het helpt wel als je dan aangeeft dat ze ook jong geweest zijn.
Rustig beleven De wijkraad is actief. Niet alleen met vergaderen, maar ook met het verzamelen en verspreiden van relevante informatie over de wijk. “We brengen vier keer per jaar het blad Wijknieuws, wijkraad De Sprengen uit, een heus magazine in minioplage. Daarin staat nieuws en informatie over de wijk. “Je praat over zo’n 5.500 mensen en 2.500 brievenbussen,” aldus Bouman en Boekhold. Boekhold, Het bestuur bestaat uit actieve en betrokken mensen. “De locatie van het Julianaziekenhuis vraagt de aandacht. De bestemming is nog steeds een gezondheidscentrum waar een reeks van zorgfuncties kan worden samengebracht.” Ook daar moet je op tijd de stem van de omwonenden en belanghebbenden bij betrekken, en dat gebeurt. Niet zo verwonderlijk dus dat de tevredenheid van de bewoners van De Sprengen hoog is.
Benieuwd wat er in wijk de Sprengen nog meer gebeurt? Lees ApeldoorNEXTra!
Wij gebruiken cookies om onze website en onze service te optimaliseren.
Functionele cookies
Altijd actief
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
REACTIES